Zapraszamy do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego oraz VII Międzynarodowego Konkursu Literackiego "Lubelszczyzna w legendach"

Utworzono dnia 20.03.2024

VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki „Lubelszczyzna w legendach” został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej lub określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postepowaniu rekrutacyjnym.

KONKURS OGÓLNOPOLSKI (przeznaczony dla uczniów mieszkających na terenie Polski)

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej i odbywa się w dwóch kategoriach:

Kategoria I - uczniowie Polacy, Kategoria II – uczniowie z Ukrainy uczęszczający do szkół polskich.

Tematem konkursu jest samodzielne stworzenie legendy związanej z tradycyjną dla regionu potrawą.

Do wyboru jedna potrawa: - cebularz lubelski, - piróg biłgorajski, - forszmak, - pierogi lubelskie, - piernik lubelski.

Szczegóły w regulaminie poniżej.

ZAŁĄCZNIKI: