Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

Utworzono dnia 17.10.2023

W dniach 11-13 października b.r. uczniowie naszej szkoły razem z kolegami i koleżankami z SP w Rzeczycy Księżej uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia i Ciechocinka. Pierwszą atrakcją był przejazd pociągiem do Torunia. Wiele dzieci nie korzysta z tej formy transportu, więc była to dla nich nie lada gratka, zwłaszcza, że podróżowaliśmy w nowoczesnych przedziałach PKP Intercity. W Toruniu zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, muzeum, planetarium, zabytkowy rynek Torunia, stare miasto, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Byliśmy we wnętrzach pięknego ratusza miejskiego, w Dworze Artusa, który jest siedzibą bractwa świętego Jerzego. W Ciechocinku podziwialiśmy parki miejskie, fontannę "Grzybek", wypoczywaliśmy w basenach solankowych w sanatorium ZNP, dzięki uprzejmości jego dyrektor, Pani Bożeny Żardeckiej. Dzieciaki odbyły także trening z zawodowym trenerem i byłym bokserem, który trenuje młodzież w Ciechocinku a jego podopieczni zdobywają tytuły mistrzowskie w boksie. Atrakcjom nie było końca. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Ogromne podziękowania należą się Panu Ryszardowi Zdybowi, nauczycielowi SP w Rzeczycy Księżej, który był pomysłodawcą, organizatorem i przewodnikiem tej wycieczki. Zawiązaliśmy nowe znajomości, zacieśniliśmy stare. Jednym słowem, żałujcie, że Was z nami nie było.