„BOHATER NA STÓWĘ”

Utworzono dnia 16.02.2024

Z okazji jubileuszu stulecia polskiego złotego, Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „BOHATER NA STÓWĘ”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych z wizerunkiem bohatera/-ki historii lokalnej oraz przygotowaniu pisemnego opisu biograficznego wybranego/-ej bohatera/-ki. Technika plastyczna oraz format pracy są dowolne.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Prace konkursowe należy wysłać pocztą, przesyłką kurierską lub drogą elektroniczną na adres marta.snarska@ipn.gov.pl w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2024 r. Laureaci zostaną wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych:

• 9-11 lat,
  • 12-14 lat,
  • 15-20 lat.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: www.bohaterna100.pl
Spot konkursu tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=rpgLszSo_0w

Koordynator konkursu jest p. Marta Snarska z Biura Edukacji Narodowej IPN (kontakt: tel. +48 22 581 86 31, marta.snarska@ipn.gov.pl)

ZAŁĄCZNIKI: