Akcja charytatywna

Utworzono dnia 19.02.2024

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży włączają się w akcję charytatywną na rzecz 41-letniego Damiana Bissa, który walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Ratunkiem jest droga, nierefundowana terapia.

Dla Damiana szansą na normalne życie jest przejście terapii, która nie jest refundowana dla dorosłych w Polsce. Jej koszt wynosi 1 mln 700 tys. złotych. W związku z tym, władze gminy, jednostki samorządowe, szkoły oraz koła gospodyń wiejskich zapraszają na kiermasze ciast, z których dochód będzie przekazany na pomoc w opłaceniu terapii.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w pomoc. W dniu 19 lutego będzie okazja wspomóc zbiórkę kupując ciasta w urzędzie gminy albo w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. W akcję charytatywną włączyły się okoliczne organizacje np. koła gospodyń wiejskich m.in. z Woli Trzydnickiej, Węglinka, Olbięcina czy Dąbrowy, a także zespoły, stowarzyszenia, szkolny klub wolontariusza czy samorząd uczniowski.

W naszej szkole kiermasz ciast i nie tylko odbędzie w piątek 23 lutego, we wtorek klasa VI upiecze gofry, które będzie można nabyc i schrupać, zaś w środę posilimy się frytkami i wesprzemy szczytny cel jakim jest pomoc Panu Damianowi.

Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców i całe rodziny, a także nauczycieli do włączenia się w pomoc.